Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestovní pas obsahující strojově čitelné údaje a nosič dat s biometrickými údaji

(Archivní článek, platnost skončena 22.02.2014.)

Vydává se s územní platností do všech států světa a s dobou platnosti 5 let občanům mladším 15 let, nebo 10 let občanům starším 15 let.

Na podání žádosti je nutné se předem telefonicky objednat na čísle 00995 32 2916 740, linka 37, 38.

Pro podání žádosti je nutné dostavit se osobně a a osobně jej také převzít. Převzít cestovní pas lze pouze na zastupitelském úřadu, který žádost přijal. Za občana mladšího 15 let podává žádost zákonný zástupce (vyžaduje se osobní účast jak zákonného zástupce, tak i občana mladšího 15 let). Nezletilý občan starší 15 let v nepřítomnosti zákonného zástupce připojí k žádosti písemný souhlas zákonného zástupce s jeho ověřeným podpisem.

Náležitosti k podání žádosti:

- pro vydání nového cestovního pasu, např. z důvodu končící platnosti, zaplněnosti, pouze platný doklad totožnosti, ze kterého je zřejmé i občanství ČR a rodné číslo - občanský průkaz nebo cestovní pas

- v případě zapsání akademického titulu do nového cestovního dokladu, který není v dosavadním zapsán, příslušný doklad (diplom, osvědčení VŠ..)

- v případě změny jména - např. český oddací list

- v případě nezletilých - rodný list

- 1 fotografie v barevném nebo černobílém provedení, šablona pro kontrolu fotografie

 

Po obdržení nového cestovního pasu Vás ZÚ bude telefonicky kontaktovat k převzetí dokladu.

 

Správní poplatek činí 400 Kč za občana mladšího 15 let a 1200 Kč, resp. ekvivalent v EUR za občana staršího 15 let a je vybírán až při převzetí nového dokladu v EUR.

Lhůta k vyřízení činí 120 dnů.

Podrobné informace o agendě cestovních dokladů naleznete na webové stránce Ministerstva vnitra ČR – http://www.mvcr.cz/rady-a-sluzby.aspx