Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

по-русски  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změny v podání žádosti o schengenské vízum od 1.1.2012

Od 1. ledna 2012 je k podání žádosti o schengenské vízum nutná registrace v systému Visapoint.

VISAPOINT - registrace žadatelů

VISAPOINT - způsob objednání k podání žádosti o krátkodobá a dlouhodbá víza a povolení k pobytu

VISAPOINT je internetový systém Ministerstva zahraničních věcí České republiky, prostřednictvím kterého se cizinec registruje k podání všech žádostí o krátkodobá (od 1.1.2012), dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému a trvalému pobytu na území České republiky.

Cílem systému VISAPOINT je rovný a spravedlivý přístup ke každému žadateli, zajištění stejných podmínek pro podání žádostí o dlouhodobá víza a pobytová povolení na zastupitelském úřadě, zvýšení efektivity vízového procesu a v neposlední řadě pohodlí samotného žadatele.

Registraci na podání žádosti o vízum cizinec provede na internetové stránce www.visapoint.eu. K vyplnění registrace je nutné vlastnit funkční emailovou adresu. Registraci může učinit jak žadatel o vízum, tak zvoucí subjekt nebo kterákoliv jiná osoba. Registrace k podání žádosti o vízum je bezplatná. Provedení registrace pro podání žádosti o vízum neznamená skutečnost, že vízum je uděleno.  

Za účelem podání žádosti o krátkodobé (od 1.1.2012) či dlouhodobé vízum nebo povolení k dlouhodobému či trvalému pobytu musí být v systému VISAPOINT registrován každý žadatel. Bez řádného objednání nebude podání žádosti o vízum nebo povolení k pobytu na ZÚ umožněno  a nebude  ani zahájeno řízení o žádosti.

Z ohledu na výše uvedený princip rovného a spravedlivého přístupu je nezbytné zadávat správné účely pobytu do kolonky „Požadovaný typ víza“.