Velvyslanectví České republiky v Teheránu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky – informace pro občany ČR

(Archivní článek, platnost skončena 30.01.2013.)

V souladu s rozhodnutím prezidenta České republiky č. 353/2013 Sb., částka 140, ze dne 11.listopadu 2013 informujeme občany ČR o konání doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu České republiky ve dnech 10. a 11. ledna 2014. Volby jsou vyhlášeny ve volebním obvodu č. 80 se sídlem ve Zlíně. Případné druhé kolo voleb se bude konat ve dnech 17. a 18. ledna 2014 a to v případě, kdy žádný z kandidátů nezíská v daném volebním obvodu nadpoloviční většinu odevzdaných platných hlasů. Upozorňujeme případné voliče, že hlasování probíhá pouze ve volebním okrsku č. 80, na zastupitelském úřadě v Teheránu nebude možné volit.

Žádosti o vystavení voličského průkazu (hlasování možné pouze na území ČR) přijímáme v listinné podobě s úředně ověřeným podpisem nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče nebo zaslané prostřednictvím datové schránky do 3. ledna 2014 (v tento den musí být žádost doručena na náš úřad).

Voličské průkazy může náš úřad vydávat nejdříve ode dne 26. prosince 2014 osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče, případně je náš úřad zašle na adresu určenou voličem.

Více informací týkající se doplňovacích voleb do Senátu Parlamentu České republiky naleznete na stránkách: www.mvcr.cz/volby-do-senatu-parlamentu-cr-971793.aspx