Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Doporučení pro cesty

Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu doporučuje před cestami i během pobytu v Izraeli sledovat aktuální bezpečnostní situaci v zemi. Současná situace je na většině území uspokojivá, zůstává však dlouhodobě ovlivněna izraelsko-palestinským konfliktem a aktuálním vývojem v regionu.

Vzhledem k eskalaci napětí v souvislosti s probíhajícím ozbrojeným konfliktem v Sýrii a situací v Libanonu dbejte opatrnosti při cestách do příhraničních oblastí na severu země.

Užitečné informace, jak se zachovat během mimořádných situací v zemi (zemětřesení, požáry a jiné nenadálé situace), naleznete na stránkách izraelské civilní obrany – Home Front Command, v anglickém jazyce http://www.oref.org.il/894-en/Pakar.aspx, telefonní číslo 104.

Ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje občanům ČR cestovat do pásma Gazy, kde je bezpečnostní situace velice riziková a možnost poskytnout zde pomoc v nouzi je omezená. Pozemní hraniční přechody s Izraelem mohou být bez předchozího upozornění uzavřeny. Předem si proto prověřte, zda je přechod, který zamýšlíte překročit, otevřený.

Při cestách na Západní břeh Jordánu a na poutní místa v Betlémě sledujte aktuální doporučení zde.

Občané ČR, kteří se v Izraeli ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku + 972 52 328 6622.

Po dobu pobytu Vám doporučujeme zaregistrovat se v databázi cestovatelů MZV DROZD.

Přechod hranic do Izraele