Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Doporučení pro cesty

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje před cestami i během pobytu v Izraeli sledovat bezpečnostní situaci v zemi. Současná situace je na většině míst uspokojivá, zůstává však dlouhodobě ovlivněna jak izraelsko-palestinským konfliktem, tak i aktuálním vývojem v regionu, který může mít na bezpečnostní situaci v Izraeli bezprostřední vliv.

Ministerstvo zahraničních věcí dlouhodobě nedoporučuje občanům ČR cestovat do Pásma Gazy, kde je bezpečnostní situace velice riziková a možnost poskytnout zde pomoc v nouzi je omezená, či nemožná.

Stále je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu ve východní části Jeruzaléma a v historickém středu Jeruzaléma, především v oblasti Chrámové hory. Zvýšené opatrnosti je rovněž třeba dbát v oblasti izraelsko-libanonských hranic, Golanských výšin a na jihu v oblasti hranic Izraele s Egyptem.

V tuto chvíli nedoporučujeme turistům používání městské hromadné dopravy (tramvaj, autobus) v Jeruzalémě.

Užitečné informace, jak se zachovat během mimořádných situací v zemi (zemětřesení, požáry a jiné nenadálé situace), naleznete na stránkách izraelské civilní obrany - Home Front Command v anglickém jazyce, telefonní číslo 104.

Ministerstvo zahraničních věcí českým občanům doporučuje před cestou kontaktovat příslušnou leteckou společnost nebo cestovní kancelář, aby zjistili aktuální stav svého letu. Ten může být ověřen i telefonicky  (v angličtině nebo hebrejštině) na čísle 0097239723332.

Občané ČR, kteří se v Izraeli ocitli v nouzi, se mohou obrátit na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu na čísle 052-328 6622 (00972 52 328 6622 z mezinárodní volací sítě).

Po dobu pobytu Vám doporučujeme zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD.

Poslední aktualizace: 24.10. 2014

Přechod hranic do Izraele