Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český design v Holonu

Kdy: 15.11.2012 10:00 - 23.02.2013 22:00, Kde: Design Museum Holon

Střední Evropa je pojem, který se často používá pro země bývalého Rakouska Uherska a poukazuje se na společné vazby, vlivy a identitu atp. Z tohoto konceptu vycházejí rovněž tvůrci výstavy Common Roots: Design Map of Central Europe. Výstava v muzeu potrvá do 23. 2. 2013.

foto

Jan Capek - Rocking Bully, 2006 | Photo: Tomas Soucek

Všechny tyto země prošly v minulém století turbulencemi historických událostí, ať již ve společném celku či jako jednotlivé státy. Výstava se zaměřuje na individuální příběhy jednotlivých designérů, kteří byli a jsou ovlivňovány těmito mezníky a vyzdvihuje podobné trendy, vývojové paralely v tvorbě moderního designu. Přes globalizační tendence si tyto země udržují společnou identitu a představují novou kulturní mapu tohoto regionu i pro další generace.

Český design je silný pojem a logicky byla také Česká republika bohatě zastoupena. Kurátory české sekce byli Adam Štěch a Martin Žampach, kteří ve spolupráci s hlavní kurátorkou Agnieszkou Jacobson připravili výběr ze současného českého designu. Zastoupeni byli Anna Kozova, ateliér BOA, Jan Capek, Daniel Pirsc, Daniel Pošta, Jaroslav Jurica, Klara Sumova, Koncern (Jirí Pribyl, Martin Imrich), LLEV (Eva Mochalova, Marcel Mochal), Lucie Koldova, Martin Zampach, Matej Chabera, Micheala Tomiskova, Olgoj Chorchoj, Jakub Berdych, Maxim Velcovsky, Rony Plesl, Whitefruits (Antonin Tomášek, Gabriel Vach), Morphe design studio (Zbynek Krulich). Kurátoři se rovněž účastnili slavnostního zahájení výstavy, které se konalo 14. 11. 2012 v Muzeu Designu v Holonu.

Design Museum Holon