Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
ps_5306
Foto: Pavlina Sulcova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští ornitologové v Izraeli

U příležitosti mezinárodního festivalu v údolí Hula, který se koná v době migrace ptáků do teplých krajů, zorganizovalo Velvyslanectví ČR expertní delegaci, s cílem zabezpečit kulturní a turistickou prezentaci České republiky v Izraeli v oblasti ochrany přírody a ekologické výchovy a zjistit možnosti podpory a spolupráce ve specifickém odvětví cestovního ruchu – ochrany přírody a birdwatchingu.

Pro delegaci ve složení Mgr. Lukáš Viktora z České společnosti ornitologické,  RNDr. František Pojer z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky a Mgr. Václav Izák z Českého svazu ochránců přírody připravil ZÚ Tel Aviv profesní program ve spolupráci s organizátory festivalu v Hule a s Ministerstvem zahraničních věcí Státu Izrael.

Program byl zahájen neformálním setkáním v rezidenci velvyslance, kde se čeští odborníci setkali se svými izraelskými protějšky (včetně zástupců škol/univerzit, které navazují spolupráci s českými školami) a potenciálními partnery pro spolupráci. Za izraelskou stranu se večera účastnili: Eran Levin a Motti Charter z telavivské univerzity, Stuart Fleischer, Paul Van Rijn a Margret Ellwanger z GAIA Project a American International School, Amnon Hahn (Friends of Swifts), Gidon Perlman a Amir Balaban z Jerusalem Birdwatching Observatory.

V rámci programu se dále čeští účastníci setkali na separátních jednáních s guru izraelské ornitologie Prof. Yossi Leshemem z telavivské univerzity (mimo jiné garantem českého rozvojového projektu na PAÚ), Amnonem Hahnem z Friends of Swifts, Nadavem Israelim ze Society for Protection of Nature in Israel, Eranem Levinem a Eranem Amichaiem z Tel Aviv University, Yifat Artzi z Nature and Park Authority, s ředitelem záchranné stanice živočichů, veterinářem Igaem Horowitzem z Ramat Ganu, Gidonem Perlmanem z Jerusalem Bird Observatory a Dr. Danevičem z Latrůnu. Předmětem diskusí byly především možnosti spolupráce v oblasti ochrany zvířat, turistiky, předávání zkušeností v rámci konferencí a workshopů, či stáží a podpora vzájemných výměn členů jednotlivých organizací.

Galerie


Ceska ornitologicka delegace