Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
days_of_prague
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dny Prahy

Kdy: 13.05.2012 - 06.06.2012

Většina Izraelců vnímá Prahu jako nejkrásnější evropské město a turistickou destinaci s bohatou historií. Naším záměrem je přidat k této představě ještě jinou dimenzi, a ukázat další tvář Prahy, coby města moderního umění s dynamickým a turbulentním kulturním životem.

V měsících květnu a červnu 2012 proběhne zatím zcela největší kulturní a společenská akce, kterou kdy Česká republika v Izraeli uspořádala. Jedná se o projekt s názvem Dny Prahy, jehož program vznikl ve spolupráci těchto institucí: Velvyslanectví České republiky v Izraeli, Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR a Česká centra.

Bohatý program je určen nejen pro obyvatele Jeruzaléma, coby partnerského města Prahy. Cílem je obsáhnout v průběhu daného období všechny možné úrovně kulturní sféry a oslovit tak co největší počet izraelské veřejnosti. Dny Prahy přinášejí do Jeruzaléma kočovnou cirkusovou podívanou Divadla bratří Formanů „Obludárium“, mezinárodně uznávaný taneční soubor DOT504 s vystoupením „Mah Hunt“, unikátní jazzovou formaci českých a izraelských muzikantů vedenou Jaroslavem Jakubovičem, specielní multimediální česko-americký projekt Defiant Requiem Terezin Remembered, koncert Khünova smíšeného sboru, kulinářskou přehlídku českého šéfkuchaře Radka Příhonského a výstavy Praha panoramatická, Atentát na Heydricha a Pražský funkcionalismus. V neposlední řadě se v jeruzalémské ZOO představí ZOO Praha s poutavými expozicemi „Od Majny po orlosupa“ a „ Gorily v ohrožení“.

Součástí akce je rovněž prezentace českých značek Staropramenu, Škoda a ČSA, které akci podpořily a pomáhají šířit dobré jméno České republiky v zahraničí.

Days of Prague

Israel Festival

plakat

loga