Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hanin kufřík

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2013.)

Kdy: 14.04.2010 19:30 - 22:00, Kde: Mediatéka Holon

Nephesh Theatre za podpory Českého centra Tel Aviv a Velvyslanectví ČR uvedlo 14.04.2010 od 19.30h v Mediatheque Holon divadelní zpracování Hanina kufříku o židovské dívce Haně Brady, která zahynula v Osvětimi. Představení je součástí vzdělávacího projektu o holocaustu.

Izraelská premiéra divadelní hry podle knihy Karen Levine Hanin kufřík byla uvedena 14.4. 2010 v Mediatheque Holon. Příběh se odehrává v Čechách, Kanadě a Japonsku a premiéra byla uvedena ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR, Českým centrem Tel Aviv, a kanadským a japonským velvyslanectvím.

Představení pojednává o české židovské dívce Haně Brady, která zahynula v Osvětimi. Příběh rodiny Bradyových rekonstruovala Fumiko Išioka, zakladatelka Tokijského centra pro studium holocaustu, ve kterém se v roce 2000 kufřík Hany Bradyové objevil. Paní Išioka se vydala napříč kontinenty hledat po malé majitelce kufříku a její rodině stopy. Příběh uzavírá její setkání s Haniným bratrem Jiřím, který dnes žije v Torontu.

Premiéry se zúčastnila samotná paní Išioka a příbuzní rodiny Bradyových žijící v Izraeli. Představení bude v průběhu tohoto roku uvedeno v divadlech po celém Izraeli a rovněž ve školách jako součást vzdělávacího projektu o holocaustu.

Hanin kufřík je pozoruhodný skutečný příběh židovské dívky Hany Bradyové, pocházející z Nového Města na Moravě. Hana zahynula v nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Příběh rodiny Bradyových rekonstruovala Fumiko Išioka, zakladatelka Tokijského centra pro studium holocaustu, ve kterém se v v roce 2000 objevil kufřík, na jehož vrchní straně byla bíle napsána tato slova: Hanna Brady, 16.5.1931, sirotek. Paní Fumiko se vydala na cestu napříč kontinenty hledat stopy po malé majitelce kufříku. Kanadská producentka a spisovatelka Karen Levine napsala o Hanině příběhu knihu, podle níž dramatik Emil Sher zpracoval divadelní provedení Hanina kufříku, jež uvádí divadlo Nephesh.

Pozvánka

přílohy

Hanna_s_suitcase_En_invitation.pdf 123 KB PDF (Acrobat dokument) 4.6.2012

galerie


Hanin kufrik