Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

s_izraelskym_prezidentem_simonem_peresem
Foto: Filip Kanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Kohout zahájil návštěvu Izraele

(Archivní článek, platnost skončena 04.03.2013 / 14:55.)

Kdy: 04.05.2010 - 06.05.2010

Tel Aviv, 4.5.2010 - Během prvního dne návštěvy Izraele se místopředseda vlády a ministr zahraničí Jan Kohout účastnil slavnostního otevření Českého centra Tel Aviv a otevření výstavy Židé v boji a odboji – Rezistence československých Židů v letech druhé světové války.

Cílem Českého centra Tel Aviv je představovat českou kulturu, tradice a hodnoty lidem v Izraeli, a přispět k rozvoji a prohlubování vztahů mezi oběma zeměmi na poli kultury a širšího společenského kontextu obecně. „Sdílíme stejné hodnoty v mnoha oblastech, které jsou klíčové pro naši vzájemnou spolupráci, partnerství i každodenní život", řekl Jan Kohout v úvodním projevu.

Ministr zahraničí také navštívil památník Beit Terezín v kibucu Givat Chaim Ichud, který připomíná oběti terezínského ghetta za druhé světové války. „Jsem velice rád, že zde mohu být a zastupovat zde naši zemi přesně 65 let po osvobození Terezínského ghetta", prohlásil Jan Kohout. Ministr zahraničí také předal památníku peněžitý dar vlády ČR v hodnotě jednoho miliónu korun. Díky těmto prostředkům by měl Beit Terezín v příštím období rozšířit své sbírky, aktivity a plnohodnotně dál uchovávat památku na ghetto Terezín v Izraeli i v zahraničí.

galerie


Jan Kohout v Izraeli