Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

picture_032
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavy dvacátého výročí 17. listopadu

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2013.)

U příležitosti dvacátého výročí 17. listopadu uspořádal ZÚ Tel Aviv dvě připomínkové akce. Jako hlavní host se na pozvání ZÚ programu zúčastnil studentský předák z r. 1989, nyní ředitel nadace Člověk v tísni Šimon Pánek.

Společně s Univerzitou v Haifě byla 19.11. organizována přednáška a diskusní panel určený studentům a místním krajanům. Akce se odehrála v auditoriu fakulty politologie (School of Political Sciences), uvedli ji vedoucí fakulty prof. Eran Vigoda-Gadot, zástupce rektora Haifské Univerzity a chargé d'affaires a.i. ZÚ Tel Aviv. Hlavním bodem programu pak byla přednáška Šimona Pánka k událostem 17. listopadu a transformaci ČR k demokracii. Programu se zúčastnilo asi 60 osob, převážně z řad krajanů žijících v Haifě a Jeruzalémě.

Druhou akci uspořádal ZÚ v Tel Aviv 20.11. v prostorách ambasády v rámci pravidelných Czech the Issues, seminářů věnovaných historicko-politickým tématům. Akce se zúčastnily desítky studentů z místních univerzit, kteří projevili velký zájem o možnost účastnit se akcí ambasády podobného typu.