Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fast Food Orchestra na turné v Izraeli

(Archivní článek, platnost skončena 30.07.2014 / 14:17.)

Přední česká klubová kapela Fast Food Orchestra si během příprav nové desky a domácího turné odskočila na čtyři koncerty do Izraele. Se spřízněnou izraelsko-ruskou formací Los Caparos zahrají od 26. do 29. října v Tel Avivu, Haifě a Jeruzalému.

27.10.2011 Iva Marešová - Tisková zpráva

Byla to více méně souhra okolností. Jak se říká, byli jsme ve správnou chvíli na správném místě," vysvětluje kapelník Fido, jak se k hraní dostali. Izraelští diváci tak budou mít možnost jako první slyšet materiál z nové desky nazvané Wanted For Cooking, která vychází 10. listopadu. „Určitě zahrajeme některé z našich nových písniček. Bude to o kousek těžší získat publikum, které nás nikdy na živo neslyšelo, ale rozhodně si to užijeme," doplňuje Fido.

Zpátky do Čech se Fast Food Orchestra, kteří jsou známí svými živelnými a divokými koncerty, vrátí začátkem listopadu. Hned 10. listopadu odstartuje turné, které zahrne Plzeň, České Budějovice, Prahu, Brno, Humpolec, Lanškroun a Liberec. Křest v pořadí šestého alba proběhne 16. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. „Letos chceme omezit koncertování a získat tak čas a energii na další projekty. Proto si turné určitě nenechte ujít," vyzývají členové kapely své fanoušky. Kromě limitované edice v digi packu bude tradičně možné CD, které bude obsahovat 12 skladeb, zdarma stáhnout ke konci listopadu na FastFoodOrchestra.cz.

Wanted For Cooking vychází po dvou letech po zatím poslední Utsuki. „Neradi stojíme na jednom místě. Nová deska je proto rozhodně úplně jiná než ta předešlá. To, že můžeme kombinovat celou paletu hudebních žánrů, je jediný a hlavní důvod, proč to ještě děláme," říká Fido. „Je velmi těžké ji nějak zařadit. Na koncertech pořád hrajeme mix ska, reggae a urban music, což na deskách dodržujeme jen částečně. Stále dost odlišujeme to, co dává smysl hrát na živo a co splní účel jen na desce. Na té však fanoušci uslyší několik velmi netradičních kousků a my se již teď na jejich reakce těšíme," pokračuje. Název sice působí dost abstraktně, vždyť je těžké se na něm v osmi lidech shodnout, ale dává smysl v souvislosti se jménem kapely. Na hudební pestrosti se také podepsala otevřenost, která roste s věkem členů. „Už neděláme rozdíl mezi styly, spíše mezi tím, co se nám líbí a co se nám nelíbí. Většina z nás je schopná ocenit cokoliv dobrého od metalu přes vážnou hudbu až po pop," vysvětluje kapelník. Od prvního koncertu Fast Food Orchestra uběhlo dlouhých třináct let: „Je to zatracená dřina," doplňuje Fido. „Není to jenom ta parádní hodina a půl na pódiu, ani ty parádní kalby po koncertě, ale jsou to celé hodiny strávené v dodávce, nulová šance odjet někam na víkend nebo vyrazit na jinou kapelu. Připadá nám přínosnější omezit hraní, víc si užívat koncerty a získat tím čas i na jiné své projekty," uzavírá.

http://www.youtube.com/watch?v=LYJYjNo8syw&feature=player_embedded