Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

czechhitech_1_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká hi-tech mise v Izraeli

(Archivní článek, platnost skončena 11.02.2014 / 09:32.)

Problematika smart grids, spolupráce v kosmické, respektive letecké oblasti, ICT a v neposlední řadě prohloubení obecného povědomí o izraelské vládní asistenci, jež se dostává zdejšímu hi-tech sektoru – to byla hlavní témata jarní hi-tech mise, kterou společně zorganizovaly agentura CzechInvest, Česko-izraelská smíšená obchodní komora (ČISOK) a velvyslanectví České republiky a Státu Izrael v příslušných zemích.

Na čtyřicet účastníků předmětné mise mělo ve dnech 29. dubna až 4. května příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy v předmětných oblastech, přičemž úvodem celé mise byl seminář organizovaný v prostorách velvyslanectví, který byl cílen na módní problematiku chytrých energetických sítí. Vedle presentace národních pilotních projektů z dílny ČEZ a Israeli Electric Corporation se  účastníkům mise postupně předvedly stěžejní firmy, které se v dané oblasti angažují: společnosti Powercom, Alvarion, CES a GridOn. Závěr celého workshopu (částečně sponzorovaného ČISOK, za což jí patří dík) byl pak zasvěcen samostatné presentaci společnosti Better Place, která razantním způsobem prosazuje masivní zavedení elektromobilů do IL praxe a která názorně uvedla, jakým způsobem se její vize promítne do zatížení zdejší rozvodné sítě a jakým výzvám v tomto kontextu musí čelit.

Nejen zájemci o ICT problematiku měli příležitost navštívit jeruzalémskou centrálu společnosti INTEL, vedle zmíněného smart grids semináře byla pro ICT komponentu mise zorganizována i návštěva řídícího centra Israeli Electric Corporation a nádavkem byla podepsána dohoda o spolupráci mezi Česko-Moravskou elektrotechnickou asociací a Israeli Association of Electrotechnical and Software Industries, která zakládá na čilejší spolupráci v následujících letech.

Pro zájemce o aviatiku byly zorganizovány návštěvy společností Rafael, Aeronautics, Israeli Aerospace Industries a vládní Israel Space Agency. Vedle možností vyšších forem spolupráce byly diskutovány i prespektivy ad hoc účasti CZ firem na programech dotčených společností.

Paralelně s výše uvedeným pak probíhal program presentující institucionální podporu inovativním myšlenkám, jež se ze strany vládních a universitních agentur, respektive soukromých technologických inkubátorů dostává nadějným, inovativním projektům. Přítomní zástupci CzechInvest, MpaO, MŠMT či Jihomoravského inovačního centra tak měli možnost navštívit Haifa Economic Corporation, centra zaměřená na transfer technologií jako jsou Ramot, Yeda a Yissum a v neposlední řadě rovněž inkubátoru ATI, který je jako jeden z mála IL inkubátorů zaměřený na vícero inovativních oblastí, jmenovitě čisté technologie a life sciences.

 

Ke stažení:

Presentace CES

CES Smart panel White Paper

Presentace GridOn

přílohy

CES_Smart_Panel.ppt 3 MB PPT (Prezentace) 4.6.2012

CES_Smart_panel_White_Paper.pdf 655 KB PDF (Acrobat dokument) 4.6.2012

Czech_Israeli_Smart_Grid_Workshop.ppt 2 MB PPT (Prezentace) 4.6.2012

Galerie


Czech Hi-Tech Mission