Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
stanley_fischer_miroslav_singer
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Republic - Gateway to Europe

(Archivní článek, platnost skončena 14.07.2014 / 14:30.)

Kdy: 25.10.2011 16:30 - 20:00, Kde: Dan Tel Aviv

Investiční seminář v Tel Avivu pořádaný 25. 10. a jednání guvernérů ČNB a Bank of Israel na druhý den v Jeruzalémě byly stěžejními událostmi obchodně-ekonomického charakteru letošního podzimu (po zářijové návštěvě premiéra a ministra obchodu a průmyslu) v bilaterální, česko-izraelské relaci. Obě akce se přitom těšily na místní poměry velmi slušnému mediálnímu pokrytí a v případě semináře i účastnickému zájmu.

Úvod semináře pořádaného v odpoledních hodinách v prestižním hotelu Dan-Tel Aviv obstaral guvernér české národní banky, pan Miroslav Singer, který fundovaně presentoval aktuální stav české ekonomiky, její perspektivní vývoj, jakož i kontextuální postavení v rámci EU. Následný blok byl vyhrazen agentuře CzechInvest, jejíž zástupkyně, paní Marcela Kolveková, odpresentovala systém investičních pobídek poskytovaných zahraničním investorům.

Cílem pořadatelů semináře mj. bylo představit ČR coby ideální destinaci pro zájemce o transfer byznysu do EU, nástrojem přitom byly presentace relevantních success stories, kterým byla zasvěcena prostřední část semináře. Arie Levin, CEO společnosti AVX, popsal, jak AVX v uplynulé dekádě zřídila své pobočky v Uherském Hradišti a Lanškrounu, Dan Propper (čestný president ICCCI), předseda OSEM Group (jedné z největších potravinářských firem v zemi), se podělil o své positivní zkušenosti s výstavbou závodu na zpracování sóji v Krupce u Teplic a Marcela Kolveková za CzechInvest popsala úspěšné případy dalších, jak izraelských (Teva Pharmaceuticals), tak neizraelských (Honeywell, Bang & Olufsen) společností s pronikáním na český trh. Část prostředního bloku byla věnována i presentaci Průmyslové zóny Holešov.

Na závěr semináře bylo připraveno společné vystoupení  guvernérů ČNB Miroslava Singera a Bank of Israel Stanleyho Fischera, kteří postupně okomentovali jak některé z bodů semináře, tak i obecné otázky týkající se aktuálních problémů eurozóny, respektive světové ekonomiky jako takové. 

Invitation and program

přílohy

Invitation_Gateway_to_Europe.pdf 294 KB PDF (Acrobat dokument) 4.6.2012

galerie


Czech Republic - Gateway to Europe