Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
ps_2636
Foto: Pavlína Šulcová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Energetická mise zaměřená na problematiku chytrých sítí v Izraeli

Mezi 11. a 14. březnem uspořádal ZÚ Tel Aviv společně s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou první z letošních technologických misí, konkrétně pak misi zaměřenou na v posledních letech hojně akcentovanou a sledovanou problematiku chytrých (přenosových) sítí aneb smart grids. Z tematického pohledu se dá přitom již hovořit o tradici, mise zaměřené na networking aktérů českého a izraelského smart grids sektoru se konaly jak v roce 2011 tak i loni v lednu.

V letošním roce se na české straně podařilo zajistit zástupce ČEZ měření s.r.o., z logiky věci klíčového aktéra smart grids konceptu v ČR. Ten pak izraelské účastníky na úvodní den připraveného B2B fóra podrobně seznámil s pilotním projektem ČEZ v severočeském Vrchlabí, do kterého je zapojeno na 1500 domácností. Dalšími českými účastníky B2B byly společnosti Mycroft Minds, Ness ČR, ModemTec, Corinex Communication a Inspire CZ. Zastoupeno bylo i akademické prostředí, konkrétně fakulta informatiky MU v Brně, o mediální pokrytí akce se pak staral měsíčník Sdělovací technika, který o problematice chytrých sítí vydává specializovanou přílohu. B2B fórum se konalo ve městě Petah Tikva v prostorách společnosti ECI a vedle jejich zástupců byli dále přítomni představitelé firem Mobix, LnCon, Nortex, Rad Communication, CES a Unique Technologies.

Samotná mise vedle stěžejního B2B zahrnovala i jednání v ústředí firem Ness Technologies a Telematics Wireless, v obou případech činných na poli vývoje chytrých elektroměrů. Israeli Electric Corporation – protějšek našeho ČEZ – umožnila návštěvu dispečinku v Tel Avivu a elektrárny v Chadeře a na programu mise byla v neposlední řadě i návštěva Better Place, neúnavného (a v posledních měsících i problémy zmítaného) propagátora elektromobility.

Galerie


Energetická mise 2013