Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
ps_2_of_14
Foto: Pavlina Sulcova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelská mise zaměřená bezpečnost kyber prostoru v Izraeli

Velvyslanectví ČR v Tel Avivu a Česko-izraelská smíšená obchodní komora pokračují v tradici pořádání misí zaměřených na inovativní obory a společně ve dnech 10. až 13. června připravily program pro firmy, které se věnují problematice bezpečnosti kyberprostoru. Nosnými prvky přitom byly B2B seminář pořádaný v prostorách zastupitelského úřadu a účast na mezinárodní konferenci o kyberbezpečnosti pořádané Universitou Tel Aviv.

Zabezpečení sítí, ochrana dat a hrozba jejich zneužití, obrana před hackerskými útoky - to vše jsou témata aktuálnější než kdy jindy. Zprávy o napadnutí vládních či bankovních serverů jsou v posledních měsících takřka na denním pořádku, svoji palčivou zkušenost má v tomto směru i ČR. Izrael problematiku kyberterorismu rozhodně nepodceňuje, vláda na zabezpečení kyberprostoru – včetně souvisejícího R&D - vynakládá nemalé prostředky. To konsekventně vede k rozkvětu firem, které se předmětným zabývají, Izrael nadto bývá považován za zemi, jež je silná i na poli „cyber offence“. Světová pozornost věnovaná Izraeli se pak mimo jiné materializovala v každoroční International Cyber Security Conference, letos se konal v pořadí již třetí ročník. Dvoudenní podnik se těší značnému zájmu podnikatelského i akademického světa, účastníků bývá pravidelně kolem dvou tisíc. Letos pak nechyběli ani Češi. 

Podnikatelské mise se účastnili zástupci společností DNS (distributor IT technologií, který v ČR zastupuje řadu světových firem), T-Systems Czech Rep. (dceřiná firma Deutsche Telekom, dodavatel na zakázku dělaných ICT řešení), Quanti, Haugland, Servodata a Sherlog Trade. Pozvání na konferenci přijali též zástupci NBÚ, do jehož portfolia otázky cyber security spadají.

Ještě před konferencí zorganizoval ZÚ Tel Aviv pro účastníky mise i přítomné pracovníky NBÚ menší B2B setkání, pozvánku nakonec přijalo půltuctu izraelských firem. Společnost BunkerSec naopak uvítala účastníky mise ve svých prostorách a seznámila je se svým pojetím komplexní ochrany kritických infrastruktur  s akcentem  na datová úložiště.

Galerie


Cyber security mission