Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

podpis_deklarace_o_spolupraci_david_2
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ustavení Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory

(Archivní článek, platnost skončena 21.10.2013 / 09:29.)

Dne 10. ledna 2011 se historicky poprvé sešla valná hromada zakládajících členů Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory (Israel-Czech Chamber of Commerce and Industry - ICCCI), která volbou managementu završila takřka dvouletý proces vzniku Komory, organizace zastřešující společnosti i fyzické osoby s obchodními (a nezřídka i minulostními) vazbami na ČR.

Čestným presidentem ICCCI byl zvolen Dan Propper (rodina pochází z Teplic), předseda Osem Group, jehož dceřiná společnost Tivall vystavěla v Krupce u Teplic továrnu na zpracování produktů ze soji. Předsedou společnosti byl zvolen pan David Hercky, duchovní otec ICCCI a zástupce IL investorů ve zdravotnické skupině Agel. Dalšími členy užšího vedení Komory jsou kupř. pan Eli Fischer (rodák z Karlových Varů a majitel největší kosmetické firmy v zemi), pan Kobi Blum (zastupující dovozce automobilů Škoda na IL trhu), pan Pavel Kolliner (rodák z Prahy, obchodní a realitní konzultant) a pan Simone Botti (vicepresident technologického inkubátoru RadBiomed).

Hlavním cílem Komory bude prohlubování česko-izraelských obchodních vztahů, jedním z klíčových úkolů tak bude vyhledávání vhodných partnerů pro CZ zájemce o vstup na izraelský trh. Kromě toho bude ICCCI poskytovat i standardní poradenský servis a ve spolupráci s obchodně-ekonomickým úsekem velvyslanectví se bude podílet na pořádání seminářů, obchodních misí a obdobných akcích.  

U příležitosti návštěvy ministra Schwarzenberga byla dne 23. ledna během slavnostního večera podepsána deklarace o spolupráci mezi ICCCI a Česko-izraelskou obchodní smíšenou komorou.

Případným zájemcům o spolupráci doporučujeme, aby se s prvotní komunikací obraceli na výkonného tajemníka Komory, pana Shaula Lifshitze (shaul.lifshitz@iccci.org.il).

Galerie


Podpis deklarace o spolupráci ICCCI a CIOK