Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

img_020
Foto: Pavlina Sulcova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh International Mediterranen Tourism Market v Tel Avivu

(Archivní článek, platnost skončena 26.11.2013 / 13:18.)

Na 300 vystavovatelů z 35 zemí a kolem 12.000 návštěvníků – taková byla dle pořadatelů oficiální bilance letošního, v pořadí již 17. ročníku veletrhu cestovního ruchu International Mediterranean Tourism Market (IMTM) v Tel Avivu.

Tradiční turistický veletrh určený jak odborné, tak i laické veřejnosti, se – dá se říci,  že již tradičně – „vešel“ do jednoho výstavního sálu o ploše 7.000 m2, vystavovatelé přitom byli taktéž tradičně zaměřeni jak na domácí, tak na zahraniční cestovní ruch. Oproti letům minulým však byla přeci jen znát převaha izraelských stánků: vedle renomovaných cestovních kanceláří a dopravců byly přítomny i stánky prakticky všech větších měst, turisticky atraktivních regionů (sloučených nezřídka do clusterů), k zaznamenání byly ale i stánky větších vinařství, národních parků či muzeí.

Z pohledu řadových návštěvníků se největší pozornosti vždy těší národní stánky, těmi se letos honosily Bělorusko, Belgie, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Finsko, Gruzie, Řecko, Indie, Itálie, Japonsko, Litva, Lotyšsko, Makedonie, Portugalsko, Rusko, Slovinsko, Španělsko, Tchajwan, Tanzánie, Thajsko, Turecko a Vietnam. Bez výjimky se přitom jednalo o profesionálně postavené pavilónky o rozměru přinejmenším 18m2, turistické velmoci nezřídka měly stánky i dvakrát větší.

Bližší informace o veletrhu a plný seznam účastníků jsou pro případné zájemce k nahlédnutí na www.imtm-telaviv.com.

Galerie


Veletrh International Mediterranen Tourism Market v Tel Avivu