Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ledové víno Vinařství Čech se letos stalo absolutním vítězem soutěže TERRAVINO 2011

(Archivní článek, platnost skončena 02.11.2014 / 14:03.)

České přísloví říká „Co Čech, to muzikant“, ale při pohledu na výsledkovou listinu mezinárodní soutěže TERRAVINO 2011, kde bylo ze 70 zúčastněných českých vín medailemi oceněno hned 35, stojí za to parafrázovat na „Co Čech, to vinař“. Platí to jistě dvojnásob v případě Vinařství Čech Jan Čecha, jehož ledové víno se letos stalo absolutním vítězem soutěže a získalo ocenění Grand Champion Trophy za nejlepší mezinárodní víno.

Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu mi připadla milá povinnost toto ocenění převzít a sklidit velký potlesk účastníků akce, která se konala v Jeruzalémě. Česká republika má v Izraeli dobré jméno a kromě vojenské pomoci během války o nezávislost v roce 1948, je známá především produkcí piva. O to víc nás potěšilo takové uznání českého vína.

Vyhlášení výsledků soutěže bylo přítomno mnoho místních vinařů – od velkých výrobců s tradicí ještě před vznikem Státu Izrael až po menší butiková vinařství, která se zde s přílivem židovských přistěhovalců z  Francie či Kalifornie v posledních letech objevují jako houby po dešti. Měli jsme tak příležitost nahlédnout pod pokličku a získat několik zajímavých tipů, kam vyrazit na výlet po vinařské stezce nebo jakou lahev koupit k přátelům na Wine & Cheese party. Českým a moravským vinařům hodně zdaru a věříme, že rok 2012 bude dobrý ročník!

foto