Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra zdravotnictví v Izraeli

Ve dnech 10. - 14. března se uskutečnila pracovní návštěva ministra zdravotnictví ČR MUDr. Svatopluka Němečka v Izraeli. Profesní program byl zaměřen na spolupráci v oblastech v oblastech elektronického zdravotnictví, léčebného konopí, zdravotnických technologií a vědeckých projektů.

Během své návštěvy v Jeruzalémě navštívil ministr nemocnici Hadassah, kde byl prezentován projekt elektronického zdravotnictví, který nemocnice vytvořila ve spolupráci se společností Intel. Delegace v Jeruzalémě rovněž navštívila centráluYad Sarah- největšídobrovolnické organizace v Izraeli, která ročně poskytuje zdravotní a sociální péči na 350.000 seniorům, dlouhodobě nemocným, a uzdravujícím se klientům.

Yad Sara

V rámci programu věnovanému konopí pro lékařské účely se ministr sešel s Prof. Lumírem Hanušem a Prof. Rafaelem Mechoulamem, kteří se při Hebrejské univerzitě uvedenou problematikou dlouhodobě zabývají. Delegace rovněž navštívila distribuční centrum Bazelet, které zajišťuje celý proces od pěstování, výroby až po distribuci k pacientům. Díky svým expertním schopnostem dokáže Bazelet přizpůsobit složení konopných léčiv přesně dle potřeb pacientů.

V Tel Avivu delegace navštívila pojišťovnu Maccabi, která disponuje sofistikovaným a uživatelsky přátelským informačním systémem, který lékařům i pacientům umožňuje snadný přístup k informacím, zjednodušuje administrativu a čekací lhůty při objednávání a pomáhá prevenci díky automatickým připomínkám vyšetření atp. Zástupci ministerstva navštívili také přední fakultní nemocniciSheba Medical Center, kde se sešli s vedením nemocnice a navštívili některá specializovaná oddělení. Na závěr svého pobytu v Izraeli se ministr Němeček sešel kpracovnímu jednání s izraelskou ministryní zdravotnictví Yael German.