Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Valná hromada Israeli-Czech Chamber of Commerce and Industry

V první červencový den se v sídle společnosti Champion Motors (která je dovozcem automobilů Škoda) uskutečnila výroční valná hromada Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory, neziskové organizace, která má za sebou více jak dva roky působení a která je velvyslanectví ČR v Tel Avivu, respektive české a izraelské podnikatelské komunitě neocenitelným partnerem. Letošní valná hromada nebyla volební, její slavnostní atmosféra tak posloužila především k připomenutí si akcí, které byly v uplynulém období zorganizovány, jakož i k nástinu akcí budoucích. A bylo o čem hovořit.

Jednou z akcí, kterou ICCCI finančně podpořila, byly Dny Jeruzaléma v Praze. Jednalo se o pásmo kulturních akcí, které se letos v červnu konalo v Praze a úspěšně navázalo na loňské Dny Prahy v Jeruzalémě. Projekt vznikl ve spolupráci Prahy a Jeruzaléma za podpory ZÚ Tel Aviv a dalších partnerů. Jeho význam zdůraznila i na valné hromadě přítomná Francoise Cafri, ředitelka zahraničního odboru při jeruzalémské radnici. Nadto uvedla krátký promo film, který letošní akci na prostoru tří minut připomíná. Závěrem projevila přání, aby se bienální akce staly tradicí a konaly se i v letech budoucích.

Dalším bodem programu byla projekce reportáže vyhotovené pro izraelský televizní program Channel 1, na které se podílely ICCCI, ZÚ Tel Aviv a ČC Tel Aviv. Přítomní měli možnost shlédnout nesestříhanou verzi reportáže, která bude odvysílána v rámci pořadu o cestování určeného zejména konzervativním divákům se zájmem o český folklór.

Valná hromada se samozřejmě neobešla bez formálních a procedurálních záležitostí, jejichž výčet není podstatný. Podstatné však bylo rozšíření rady komory o tři nové členy, jedním z nich se mj. stal loučící se velvyslanec Státu Izrael v Praze Jaakov Levy, a vystoupení budoucího velvyslance v Praze Gary Korena. Ten se přítomným osobně představil a přislíbil podporu obchodních a kulturních vazeb v rámci svého působení v České republice.