Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh cestovního ruchu v Tel Avivu tentokráte s českou účastí

Tradičně nejvýraznější únorovou akcí na telavivském výstavišti je veletrh cestovního ruchu International Mediterranean Tourism Market a letošek nebyl v tomto směru nijakou výjimkou.

V pořadí již 19. ročník turistického veletrhu byl realizován ve standardním formátu. Oficiální vystavovatelé se vměstnali do hlavního sálu, který byl po oba dva dny otevřen nejen odborné, nýbrž i laické veřejnosti. V posledních letech se příliš nemění ani profil vystavovatelů. Polovinu plochy tak pravidelně zabírají národní stánky, mnohdy originálně, na míru vyhotovené. Letos tak byly nepřehlédnutelné kupř. expozice Kypru, Řecka, Indie, Itálie, Gruzie či Rumunska, které se honosily výraznými stánky na ploše přinejmenším 30m2. A zastoupeny byly i jiné země, byť výrazně skromněji. Namátkou se jednalo o Dánsko, Francii, Chorvatsko, Slovensko, Slovinsko či Srbsko.

Druhou polovinu výstavní plochy zaujali izraelští vystavovatelé. Ti se většinou generují z turisticky méně známých lokalit, respektive z míst, které se na příjmech z izraelské incomingové turistiky doposud podílejí v minimální míře. Upoutat pozornost se tak snažila četná vinařství, beduínské a drúzské oblasti na severu země, přírodní parky či opomíjené destinace na Západním břehu.

Česká národní expozice na letošním IMTM zastoupena nebyla. Z iniciativy ZÚ Tel Aviv se nicméně podařilo domluvit společný stánek místního tour operátora Tal Services, který v Izraeli zastupuje ČSA, s představiteli společností Lázně Jáchymov, Eshet Tours a Jan Hotels.

foto