Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013 / 15:52.)

Prezident republiky vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a stanovil dny jejich konání na pátek 25. října 2013 a sobotu 26. října 2013. Hlasování bude možné uskutečnit i ve volební místnosti v budově Velvyslanectví ČR v Tel Avivu na adrese Zeitlin 23.

Čeští občané, kteří budou chtít hlasovat na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, mohou zvolit jednu z následujících možností:

1. Při dlouhodobém pobytu v Izraeli lze do neděle 15. září 2013 požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného na velvyslanectví. Na konzulárním úseku velvyslanectví bude umožněno předat žádost o zápis mimořádně i v sobotu 14.9. a v neděli 15.9., v obou dnech od 8 do 16 hod.Více informací naleznete v článku Žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů.

 

2. V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydává ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR.

Volby se na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu budou konat ve dvou dnech, kterými jsou:

  • pátek 25. října, kdy hlasování začíná ve 14.00 hodin a končí ve 22.00 hodin místního času,
  • sobota 26. října, kdy hlasování začíná v 8.00 hodin a končí ve 14.00 hodin místního času.

Upozorňujeme, že na úřadech vedených honorárními konzuly volit nelze.Voličem je státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let. Voliči v zahraničí volí kandidáty ze Středočeského kraje, který byl dne 30. srpna 2013 určen losem Státní volební komisí jako volební kraj, pod který jsou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky.

Nezapomeňte, že při vlastním hlasování se volič musí prokázat platným pasem nebo občanským průkazem České republiky!

S případnými dotazy se prosím obracejte na konzulární oddělení velvyslanectví.

Více informací k hlasování na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu a k průběhu hlasování naleznete v článku Volby - obecné informace.