Velvyslanectví České republiky v Tiraně

shqip  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR se podílí na otevření turistického informačního stánku ve městě Kukës

(Archivní článek, platnost skončena 02.08.2014.)

Dne 16. července 2013 uskutečnila velvyslankyně České republiky v Albánii Bronislava Tomášová návštěvu města Kukës v severovýchodní oblasti Albánie při příležitosti slavnostního otevření informačního turistického centra, k jehož zřízení finančně přispěla Česká republika v rámci své zahraniční rozvojové spolupráce.

Během návštěvy se velvyslankyně setkala s partnery projektu, starostou města Kukës Hasanem Halilajem a ředitelem nevládní organizace  “Youth in Free Initiative“  Rifatem Demalijem.

Vzhledem k přírodním podmínkám daným dosud nezničenou přírodou a horami alpského rázu patří  region Kukës spolu s národním parkem Valbona k nejvyhledávanějším oblastem mezi českými turisty, kteří se v oblasti věnují především horské turistice.

Uvedení informačního centra do provozu v rámci zahraniční rozvojové spolupráce je jedním z výstupů  užší spolupráce v oblasti rozvoje horského turismu mezi Českou republikou a Albánskou republikou a také znakem podpory ze strany České republiky k ekonomickému rozvoji oblasti. 

a