Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání

Vízová agenda

Zastupitelský úřad České republiky v Tiraně slouží jako vízový úřad s působností pro Albánii. Lze na něm podat žádost o tzv. krátkodobé (schengenské) vízum občany třetích států, kteří mají v Albánii udělený pobytový titul. Občané Albánie, kteří jsou držiteli biometrických pasů, mohou od prosince 2010 cestovat do Schengenského prostoru do 90 dnů bez víz. Na zastupitelském úřadě lze dále žádat o dlouhodobá víza a pobyty v České republice.

V kapitole Vstup a pobyt na webových stránkách MZV ČR je možné najít obecné informace týkající se vízové problematiky cizinců včetně pravidel registrace pro podání vízové žádosti na zastupitelském úřadě, sazebníku vízových poplatků nebo projektů usnadňujících vízový režim. Kapitola Vstup a pobyt na webových stránkách MZV ČR obsahuje i obecné informace ke krátkodobým (schengenským) i dlouhodobým vízům, odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ve vízové problematice a naleznete v ní i různé formuláře týkající se vízové agendy.

Místní příslušnost ZÚ v řízení o vízum a pobytové povolení

Dne 1.1.2009 nabývá účinnosti vyhláška č. 462/2008 Sb., jejíž ustanovení přináší změnu ve vízové praxi ohledně místní příslušnosti ZÚ. více ►