Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká pop-rocková skupina Libertin na koncertech ve Fieru a Korçe

(Archivní článek, platnost skončena 25.08.2014.)

Mladá česká pop-rocková hudební skupina Libertin vystoupila 15. srpna 2013 na náměstí albánského města Fier a dne 16. srpna 2013 pak zahrála v rámci festivalu Korça Beer Fest ve východoalbánském městě Korça.

Koncert ve Fieru, který velvyslanectví uspořádalo ve spolupráci s fierskou radnicí, se odehrál pod širým nebem a sledovali jej diváci všech věkových kategorií, kteří se před venkovním pódiem v podvečer sešli. Koncert sledoval spolu s velvyslankyní ČR Bronislavou Tomášovou i starosta Fieru Baftjar Zeqaj.

Na každoročním venkovním festivalu v Korçe pak Libertin vystoupil 16. srpna po slavné albánské zpěvačce Aurele Gaçe jako poslední číslo večera. Vystoupení na obrovském pódiu (koncerty na korçském festivalu jsou dimenzované pro několikatisícové publikum) sklidilo velký úspěch, diváci ocenili kromě zpěvné melodiky většiny písní především fantastická kytarová sóla hlavního kytaristy a zpěváka Martina Váchy. Koncert sledovali kromě české velvyslankyně i velvyslanec Nizozemí v Tiraně a starosta Korçy Niko Peleshi. Účast české skupiny Libertin na festivalu v Korçe byla podpořena místním pivovarem, který byl v roce 2006 zrenovován za použití českých pivovarnických technologií.

libertin