Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český dokument byl oceněn na Mezinárodním festivalu studentského filmu Apolonia

(Archivní článek, platnost skončena 27.09.2014.)

Mezinárodní festival studentského filmu Apolonia, jehož se zúčastnilo na 50 filmů domácích i zahraničních tvůrců, se konal ve dnech 20. – 25. září 2013 v západoalbánském městě Fier.

Velvyslanectví České republiky v Tiraně patří mezi dlouhodobé podporovatele tohoto filmového festivalu, v roce 2012 darovalo ve spolupráci s Českým filmovým a televizním svazem FITES festivalu filmové plátno, čímž umožnilo festivalu zahájit svou činnost.

Česká republika byla na letošním ročníku zastoupena dokumentem Forever Young mladého českého režiséra Robina Lipa, který pojednává o tragédii předčasného skonu ve střetu s určitou absurditou pokračování života on-line virtuálních profilů jednotlivce po jeho fyzické smrti.

            Dokument Forever Young byl během slavnostního galavečera dne 25. září vyhlášen jako nejlepší dokument celého festivalu, čímž potvrdil kvalitu české kinematografie a dokumentaristiky i v nastupující generaci.

            Promítání dokumentu ve Fieru se dne 23. září 2013 zúčastnila velvyslankyně Bronislava Tomášová, na slavnostním galavečeru bylo velvyslanectví zastoupeno zástupcem velvyslankyně Karlem Smékalem.

lipo