Velvyslanectví České republiky v Tiraně

shqip  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čestná uznání v Mezinárodní dětské výstavě Lidice 2012 udělena albánským dětem

(Archivní článek, platnost skončena 02.03.2014.)

V prostorách Velvyslanectví České republiky v Tiraně předala velvyslankyně Bronislava Tomášová čestná uznání dvěma albánským dětem – Lidii Muca a Eden Tugu z umělecké skupiny Gezimi i syrit – ze jejich účast ve 40. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2012.

Jde o jednu z nejstarších a největěších dětských uměleckých výstav v Evropě organizovanou Památníkem Lidice, Ministerstvem kultury České republiky, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a českým výborem UNESCO. Tématem letošního ročníku bylo divadlo – loutka – pohádka jako vzpomínka na sté výročí narození slavného českého umělce Jiřího Trnky.  

Velvyslankyně Tomášová během slavnostního předání zdůraznila význam soutěže, kterým je propojit děti z celého světa, aby vyjádřily své dojmy pomocí maleb, které jsou následně vystaveny v Památníku Lidice. Město Lidice bylo zničeno necistickými jednotkami během druhé světové války v reakci na atentát německého nacistického protektora Heydricha.

lidice1lidice2lidice3