Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva města Lezha

Česká velvyslankyně Bronislava Tomášová navštívila ve čtvrtek 27. března 2014 město Lezha, kde se setkala se starostou města Viktorem Tushou a prefektem provincie Lezha Ndrecem Dedajem.

Starosta Tusha představil výsledky svého působení v čele města a plány do budoucnosti. Vyzdvihl zejména iniciativu třídění odpadů, projekt na výstavbu průmyslového parku a důležitost komunikace městské správy s občany. Vyjádřil také přesvědčení, že pro ekonomický rozvoj země bude klíčová chystaná administrativně teritoriální reforma, i víru, že se opozice zapojí do jejího formulování. Společně s velvyslankyní dále zhodnotili současnou úroveň bilaterální relace.

Rovněž s prefektem Dedajem velvyslankyně diskutovala připravovanou administrativně teritoriální reformu, která podle Dedaje povede k větší efektivnosti využívání finančních zdrojů, lepším službám obyvatelstvu a rozvoji Albánie. Pro úspěch reformního procesu je dle něj nezbytné naslouchání potřebám občanů a jejich aktivní zapojení. Velvyslankyně ocenila pokrok Albánie v transformačním procesu a vyjádřila podporu České republiky při provádění dalších reforem.

lezha