Velvyslanectví České republiky v Tiraně

shqip  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda vlády České republiky Petr Nečas přicestoval na pracovní návštěvu Albánské republiky

(Archivní článek, platnost skončena 21.05.2013.)

Dne 16. dubna 2012 navštívil předseda vlády České republiky Petr Nečas Albánskou republiku. Během návštěvy se setkal se svým protějškem Salim Berishou, s prezidentem Bamirem Topim a se starostou Tirany Lulzimem Bashou.

Mezi hlavní témata návštěvy patřila podpora procesu integrace Albánské republiky do Evropské unie a rozvoj bilaterálních ekonomických vztahů. Během návštěvy byl podepsán Protokol k provedení Dohody mezi Evropským společenstvím a Albánskou republikou o zpětném přebírání osob s neoprávněným pobytem ze dne 14. dubna 2005 a Ujednání o spolupráci v oblasti školství a vědy na léta 2012 - 2015.

                Předseda vlády byl doprovázen ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou a ministrem dopravy Pavlem Dobešem, kteří během návštěvy absolvovali jednání se svými albánskými protějšky.

                Ekonomická část návštěvy zahrnovala 3. zasedání Smíšené pracovní skupiny Ministerstva průmyslu, obchodu a energetiky Albánské republiky a Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, delegacím předsedali náměstci ministrů Eno Bozdo a Milan Hovorka. V rámci návštěvy se též uskutečnilo Albánsko-české  obchodní  fórum za účasti zástupců šestnácti českých firem.

necas1necas2