Velvyslanectví České republiky v Tiraně

shqip  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání české velvyslankyně se starostkou Burrelu

11. března 2014 zavítala velvyslankyně Tomášová do městečka Burrelu k setkání se starostkou Burrelu, paní Adelinou Farrici, a uzavření dohody o spolupráci na projektu podporujícím rozvoj turismu v oblasti.

V rámci projektu financovaného z prostředků zahraniční rozvojové spolupráce ČR a se silným zapojením burrelské municipality vznikne v Burrelu turistická informační kancelář a řada propagačních materiálů k oblasti. Kancelář bude zároveň ale i kontaktním a koordinačním místem pro všechny další subjekty, které by se chtěly podílet na rozvoji turismu v Burrelu a okolí.

Velvyslankyně Tomášová během setkání vyzdvihla krásy burrelské oblasti a jejich turistický potenciál. Ocenila především kvalitní zpracování celého projektu a aktivní podíl města na jeho realizaci. Starostka Farrici přiblížila konkrétní součásti projektu a představila velvyslankyni prostory budoucí informační kanceláře. S velvyslankyní dále diskutovaly další aktivity rozvoje města, velvyslankyně měla možnost se seznámit i s úspěšným provozem centra pro seniory či místní mládež.

burrel