Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní galakoncert k oslavě 90 let trvání diplomatických styků mezi Českou republikou a Albánskou republikou

(Archivní článek, platnost skončena 25.09.2013.)

Dne 12. září 2012 se v sále Národního divadla opery a baletu v Tiraně odehrál galakoncert k oslavě 90 let trvání diplomatických styků mezi Českou republikou a Albánskou republikou.

Koncertu se zúčastnili zástupci albánského státu, např. předsedkyně parlamentu Jozefina Topali či ministr zahraničních věcí Edmond Panariti, členové diplomatického sboru, zástupci českých firem působících v Albánii, čeští krajané a další osobnosti se vztahem k oběma zemím.

Velvyslankyně České republiky Bronislava Tomášová v úvodním proslovu vyzdvihla vysokou úroveň vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi a vyjádřila víru v jejich další rozvoj, ministr zahraničních věcí Albánské republiky Edmond Panariti pak ve svém projevu mj. poděkoval České republice za podporu Albánie v jejím eurointegračním procesu.

Samotný koncert se skládal ze slavných děl české a albánské vážné hudby, např. árie Rusalky od A. Dvořáka či jeho Novosvětské symfonie. V pěveckých áriích vystoupila mladá česká sopranistka Barbora Perná a mladý albánský tenorista Elson Braha. U dirigentského pultu se vystřídal albánský dirigent Valmir Xoxa a Karel Smékal, zástupce velvyslankyně České republiky v Albánii, který před vstupem do diplomatické služby vystudoval skladbu a dirigování na Pražské konzervatoři.

koncert1 koncert2koncert3