Velvyslanectví České republiky v Tiraně

česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně B. Tomášová na návštěvě jižních oblastí Albánie

(Archivní článek, platnost skončena 30.07.2013.)

Ve dnech 11. – 13. července 2012 uskutečnila velvyslankyně České republiky v Albánii Bronislava Tomášová návštěvu Vlory, Gjirokastry a Sarandy.

Především oblast turismu, ale i oblast  ochrany životního prostředí byly při setkáních s prefekty provincií a starosty měst identifikovány jako významné oblasti s potenciálem vzájemné spolupráce. Ve Vloře se B. Tomášová setkala s prefektem panem Eduardem Veçanim, v Gjirokastře s prefektkou paní Mimozou Çomo a starostou panem Flamurem Bime a v Sarandě s prefektem panem Gjergji Mano a se starostou panem Stefanem Çipou.

V doprovodu starosty Çipy navštívila B. Tomášová antický archeologický park pod ochranou UNESCO v Butrintu a zúčastnila se v přítomnosti ministra turismu Albánie Aldo Bumçiho a velvyslance USA v Albánii Alexandra Arvizu slavnostní ceremonie zpuštění projektu zavedení elektronické pokladny při vstupu do parku. Starosta Sarandy Stefan Çipa ujistil českou velvyslankyni o zájmu navázat na iniciativu předchozího vedení radnice a rozvíjet partnerství s městkou částí Praha 6.