Velvyslanectví České republiky v Tiraně

shqip  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Tomášová navštívila město Shkodra

Velvyslankyně Bronislava Tomášová navštívila dne 24. ledna 2014 severoalbánské město Shkodra. Během přijetí u starosty Lorence Luky se seznámila s aktuálními výzvami municipality a prodiskutovala oblasti spolupráce mezi městem a českým velvyslanectvím.

Velvyslankyně Tomášová se při návštěvě Shkodry rovněž setkala s oblastním ředitelem policie Shabanem Nexhi, aby poděkovala za veškerou spolupráci, kterou oblastní policie poskytuje českým občanům, kteří se ocitli ve shkoderském regionu v nouzi. Ocenila především účast policie na záchranných operacích zraněných či ztracených českých turistů v Drinských Alpách. Ředitel Nexhi v rámci setkání informoval českou velvyslankyni o průběhu vyšetřování zmizení tří českých občanů v oblasti severní Albánie v roce 2001.

            Při setkání s ředitelem slavné shkoderské galerie Marubi Luçianem Bedenim se seznámila se stavem galerie a diskutovala možnosti vzájemné spolupráce. Během cesty česká velvyslankyně také navštívila ruční výrobnu karnevalových masek, která každoročně připravuje masky na proslulý benátský i místní shkoderský karneval.