Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Japonské děti z města Hachinohe na návštěvě ČR

(Archivní článek, platnost skončena 26.07.2013.)

Velvyslanectví České republiky v Japonsku podpořilo projekt „Péče o duši pro děti z postižené oblasti“, v jehož rámci ve dnech 25.7. – 7.8.2012 navštíví Českou republiku skupina 26 japonských středoškoláků.

Velvyslanectví České republiky v Japonsku podpořilo realizaci projektu, v jehož rámci ve středu 25.7.2012 zahájí návštěvu České republiky skupina 26 středoškoláků a 4 učitelů z města Hachinohe v prefektuře Aomori, které bylo před rokem zasaženo zemětřesením a následnou vlnou tsunami.

Ozdravný pobyt se zajímavým programem je pořádán ve spolupráci Rotary Clubu Praha, Rotary Clubu Hachinohe East, Rotary Clubu Kyoto Rakuchu a dalších českých a japonských institucí.

Velvyslankyně Kateřina Fialková navštívila dne 20.7.2012 v doprovodu zástupců místní radnice a členů Rotary Clubu přístav města Hachinohe a další místa zasažená loňskou katastrofou.

Starosta Hachinohe Makoto Kobayashi seznámil velvyslankyni s proběhlou rekonstrukcí města a oba se shodli na důležitosti a prospěšnosti vzájemné spolupráce.

Podporu dobročinnému projektu „Péče o duši pro děti z postižené oblasti“ vyjádřila velvyslankyně svou účastí na informativním setkání ve společenském sále v Hachinohe a přednáškou o České republice, jichž se zúčastnily děti jedoucí do České republiky, jejich rodiče, doprovod, představitelé Rotary Clubu a zástupci města.