Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška o české moderní hudbě v Tokiu

(Archivní článek, platnost skončena 07.08.2014.)

Dne 31. července 2013 se ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Japonsku a Českého centra Tokio uskutečnila v sále „Domu umělců“ v Tokiu přednáška s názvem „Trendy české moderní hudby“.

S přednáškou vystoupil hudební kritik, publicista a odborník na českou hudební scénu Hidesumi Yoshimoto z Osaky. Ten ve své prezentaci navázal na úspěšnou přednášku o moderní hudbě konanou v loňském roce, kterou bylo zahájeno seznamování japonského publika s v Japonsku téměř neznámou oblastí české moderní hudby.

Ve svém vystoupení před téměř 30 hosty a v následné diskusi se Hidesumi Yoshimoto zaměřil na vývoj současné české hudební scény - od jazzové, rockové, lidové hudby po elektropop, s důrazem na obrovskou různorodost hudebního vyjádření mladé generace. Poukázal na vysokou úroveň a potenciál české moderní hudby a prostřednictvím konkrétních ukázek tvorby různých umělců tento pestrý svět hudby pak japonskému publiku ještě více přiblížil.

V další části večerního programu přednášející zmínil a na nahrávkách z minulosti připomněl i neočekávaně úzkou spolupráci českých umělců s japonskými hudebníky.