Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava japonské návrhářky Hiroko Suzuki na velvyslanectví ČR v Tokiu

(Archivní článek, platnost skončena 24.04.2013.)

V pondělí 16. dubna 2012 byla v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Tokiu za přítomnosti velvyslankyně Kateřiny Fialkové slavnostně zahájena výstava “The 1st Collection” japonské designérky šperků a návrhářky Hiroko Suzuki.

Hiroko Suzuki pod značkou HIROCO/HIROCO LUXE  navrhuje, vyrábí a sama prezentuje jedinečné šperky, společenské šaty a módní doplňky (slunečníky, deštníky, plédy, atd.). Poskytuje rovněž profesionální image consulting.

Prezentovaná první oděvní kolekce, inspirovaná autorčiným pobytem v České republice, dle autorky zhmotňuje propojení západní a východní kultury. Modely kombinují japonské / orientální a české / západní prvky – hedvábí z rozstříhaného kimona se tak snoubí s českou vlnou či barevnými skleněnými korálky a flitry. Autorka zvolila netradiční způsob představení své tvorby a některé večerní toalety během zahajovacího večera předvedli přítomní hosté. Výstava byla doplněna prezentací českého křišťálu a ukázkou skleněných šperků od firmy Jablonex.

Společenský podnik podpořilo svou účastí cca 60 hostů – představitelů japonského kulturního a podnikatelského života a zástupců diplomatického sboru.

O hudební doprovod se v průběhu večera postarala exotická jazzová zpěvačka. Hosté měli možnost ochutnat speciality české kuchyně.

Pro veřejnost byla výstava otevřena od 17. do 21. dubna 2012.