Generální konzulát České republiky v Torontu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

laska_je_laska_i
Foto: Michaela Pospíšilová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Film Láska je láska na EUFF

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2013.)

Česká republika bude na Filmovém festivalu zemí EU v Torontu zastoupena filmem režiséra Milana Cieslara Láska je láska. Nenechte si ujít promítání v sobotu 23.11.2013 v 18:30.

Filmový festival zemí EU se bude v torontském kině The Royal, 608 College Street konat od 14. do 27. listopadu 2013. Český film Láska je láska režišéra Milana Cieslara bude na programu v sobotu 23. listopadu od 18:30. Více informací o festivalu a českém filmu naleznete na webové stránce EUFF. Všechna promítání jsou zdarma. Rezervace lístků může být provedena předem darem min. 10 CAD za lístek na webu EUFF. Rezervovaná místa musí být obsazena 15 minut před začátkem promítání.

Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře...