Generální konzulát České republiky v Torontu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Film Pouta na EUFF

(Archivní článek, platnost skončena 31.10.2013.)

Česká republika byla na filmovém festivalu členských zemí EU (EUFF) v Torontu zastoupena filmem Pouta (v angličtině Walking Too Fast).

Promítání filmu Pouta, které se uskutečnilo ve čtvrtek 22. listopadu v kině the Royal na 608 College Street v Torontu, se setkalo s vysokým zájmem publika. Kapacita sálu byla naplněna.

Antonín, příslušník tajné policie v sobě má obrovský nezacílený vztek a všechno kolem - práce i rodinný život - ho ubíjí a nudí. Upne se na pro něj nedosažitelnou dívku Kláru, neví, co od ní chce, ale chce to strašně. Není v tom láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z klece nudného života beze smyslu. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací i proti vlastním lidem a systému. Pokud ale Antoním porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá. Antonínova zkáza v sobě ale možná nese i jakousi prchavou naději.

Pouta jsou thriller s temným příběhem a nepředvídatelně jednajícím hrdinou, prostoupený pocitem ohrožení, strhující a napínavý. Hybatelem příběhu je Antonín, nevyzpytatelná osobnost, nebezpečná svému okolí, s mocí a možnostmi příslušníka tajné policie v totalitním režimu. Za svým cílem jde sebezničujícím způsobem. Všechny postavy filmu, a s nimi i diváka, udržuje ve stálém napětí.

EUFF proběhl od 14. do 27. listopadu 2012 již tradičně v kině the Royal. Festival je výsledkem spolupráce a společného úsilí konzulátu členských zemí EU v Torontu. Vstup je zdarma, všechny filmy mají anglické titulky. Kompletní infromace o programu a jednotlivých filmech naleznete na webové stránce festivalu: http://www.eutorontofilmfest.ca/