Generální konzulát České republiky v Torontu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajanské organizace

ČESKÉ A SLOVENSKÉ SDRUŽENÍ V KANADĚ (ČSSK)

P. O. Box 564
3044 Bloor Street West
Toronto, ON, M8X 2Y8

email: ustredi@cssk.ca, www.cssk.ca

Spojení je možné také prostřednictvím paní Radmily Locherové, tel: 416 925 2241, fax: 416 925 1940

Ústředí ČSSK - Výkonný výbor:

Předseda: Miloš Šuchma

I. místopředseda: neobsazeno
místopředsedové: Štefan Horný, Edward Brabec

POBOČKY

CALGARY
Božena Kellnerová, POB 355, Calgary, AB, T2P 2H9, případně 6224 Thornaby Way NW, Calgary, AB, T2K 5K9, tel: 403 295 8438, e-mail: calgary@cssk.ca nebo mbkellner@hotmail.com, www.czcanada.com

EDMONTON
Edward Brabec, 319-9008 - 99 Avenue, Edmonton, AB, T5H 4M6, tel: 780 478 1758, e-mail: edmonton@cssk.ca

KITCHENER-WATERLOO-GUELPH
Ludmila Dejmková, 35 Cambridge St., Cambridge, ON, N1R 3R8, tel: 519 740 2990, e-mail: kitchener@cssk.ca, dejmek@bellnet.ca

LONDON
Josef Mára, 583 William Street, London, ON, N6B 3E8, tel: 519 434 9939, e-mail: london@cssk.ca, video.el@videoelcanada.com

MONTREAL
Marie Fuchsová, 4605 West Broadway Ave., Montreal, QC, H4B 2A7 nebo 4872 Rue Fulton, Montreal, QC, H3W 1V3, tel: 514 737 8325, e-mail: montreal@cssk.ca, misaf@videotron.ca

OTTAWA
Ladislav Kubát, 346 Mockingbird Dr. , Ottawa, ON, K1E 2A7, tel: 613 834 9913, e-mail: ottawa@cssk.ca, kubat@nortel.com

TORONTO
Radmila Locherová, 119 - 35 Ormskirk Avenue, Toronto, ON, M6S 1A8, tel: 416 762 6846, e-mail: toronto@cssk.ca, radmilal@lycos.com

VANCOUVER
Zdenka Beranová-Křížová, 21 - 877 West 7th Avenue, Vancouver, BC, V5Z 1C2, tel: 604 876 8534, e-mail: vancouver@cssk.ca

WINNIPEG
Míša Gogelová, P.O.B. 1732, Winnipeg, MB, R3C 2Z8, tel: 204 487 0186, e-mail: winnipeg@cssk.ca

SOKOLSKÁ ŽUPA KANADSKÁ (Sokol Canada)

Župní starosta: Anna Janoušová

Kontakt: Sokol Canada, 496 Gladstone Avenue, Toronto, ON, M6H 3H9, email: vjanous@sympatico.ca

Sokol je nejstarší krajanskou organizací v Kanadě, založenou v roce 1911. Župa sdružuje 4 jednoty: Toronto, Ottawa, Kitchener-Waterloo-Guelph a Montreal

MASARYKŮV ÚSTAV

450 Scarborough Golf Club Rd.
Scarborough, Ont. M1G 1H1
tel: 416 439 4354
fax: 416 439 6473
předseda: František Ječmen

www.masaryktown.ca

Kulturní a vzdělávací spolek krajanů s více než padesáti letou tradicí. Organizuje kulturní akce, kursy češtiny, půjčování knih a videokazet pro krajany.

ČESKOSLOVENSKÁ PODPŮRNÁ JEDNOTA

154 McKenzie St.
Winnipeg, Manitoba, R2W 5A2, www.czechslovakbenevolentassoc.ca
tel: 204 589 7483
předseda: Joe Dobrovolný, joedob@cci-mb.ca

Nejstarší krajanská organizace v Kanadě, v roce 2003 oslavila 90. výročí od svého založení.

SPOLEČNOST PRO VĚDY A UMĚNÍ (SVU)

pobočka Edmonton
předseda: profesor Pavel Jelen
fax: 780 492 8914
e-mail: pjelen@afns.ualberta.ca

Pobočka Ottawa ukončila svou činnost v roce 2006.

KOMENSKÉHO INSTITUT

místopředsedkyně: Vesna Alince

4595 Montclair Ave.

Montréal, Québec, H4B 2J8,

tel: 514 482 0315,

fax: 514 482 0894,

comenius@sympatico.ca
Institut působí v oblasti kultury a vzdělávání.

ČESKÝ KULTURNÍ KLUB

pořádání kulturních podniků, hostování českých umělců
kontakt: Karel Ochman
e-mail: czechochman@hotmail.com

NOVÉ DIVADLO V TORONTĚ
amatérský divadelní soubor
New Czech Theatre
c/o Office, 150 Longboat Avenue, Toronto, Ont., M5A 4G4

DIVADLO ZA ROHEM VE VANCOUVERU

amaterská divadelní skupina založená v roce 1978.
Adresa: 1020 Ironwork Passage, Vancouver, BC, V6H 3P1

www.divadlozarohem.ca

ČESKO-KANADSKÁ OBCHODNÍ ASOCIACE

205, 259 Midpark Way S.E.
Calgary, AB, T2X 1M2

kontaktni osoba: Karel Hoffman

tel: 403 264-5150, fax: 403 938-5150, www.cbaconline.ca Email: info@CBAConline.ca

nezisková organizace, která vytváří bilaterální obchodní a investiční příležitosti pro české a kanadské firmy