Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání s diplomatického sboru s novou mongolskou vládou

Dne 7. září 2012, přijal mongolský premiér členy diplomatického sboru aby je seznámil se členy svého kabinetu.

Díky vstřícnosti mongolského Ministerstva zahraničních vztahů a obchodu předala nová designovaná velvyslankyně České republiky Ivana Grollová kopie pověřovacích listin řediteli Státního diplomatického protokolu bezprostředně po svém příjezdu, a proto se zde 7. září 2012 mohla spolu s celým diplomatickým sborem již zúčastnit seznamovací recepce čerstvě jmenované vlády Mongolska.

Premiér N. Altankhuyag představil ve velmi přátelské atmosféře všechny členy svého koaličního kabinetu a velvyslanci a představitelé mezinárodních organizací s nimi poté strávili více než hodinu v družném rozhovoru.

Dnešní Mongolsko skvěle charakterizoval úsměvný fakt, že po celou dobu ceremonie v paláci vlády probíhal na Süchbátarově náměstí pod jeho okny koncert britské hudební skupiny s repertoárem Beatles. Na náměstí se ho zúčastnily tisíce mladých lidí i lidí střední generace – a diplomatický sbor proto přijížděl do paláce na recepci zadním vchodem, aby průběh koncertu nemusel být rušen oficiálními bezpečnostními procedurami…