Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika zastupuje Estonskou republiku od 18.07.2013 při vydávání schengenských víz

Dne 18. července 2013 vstoupí v platnost dohoda o zastupování dle Vízového kodexu s Estonskou republikou a prováděcí protokol k ní.

S platností od 18. července  2013 budou moci občané Mongolska či občané třetích zemí dlouhodobě či trvale žijící v Mongolsku požádat o schengenské vízum na českém velvyslanectví v Ulánbátaru v případě, že hlavním cílem jejich cesty do Schengenu bude Estonsko nebo v Estonsku stráví nejvíce času z celkového pobytu v schengenském prostoru či to bude první země jejich vstupu do Schengenu. Vízová procedura s těmito žadateli se nebude nijak odlišovat od občanů cestujících primárně do České republiky a vzhledem k tomu, že bilaterální dohoda počítá s principem plného zastupování dle čl. 8 (4) (d) vízového kodexu, český úřad bude oprávněn rovněž zamítnout žádost o vízum na základě vyhodnocení vízového procesu a zpracovat případné odvolání.

Žadatelé o víza mohou své podkladové materiály předkládat v českém, anglickém nebo mongolském jazyce.

Upozorňujeme, že zastupování se týká pouze schengenských (krátkodobých a letištních průjezdních) víz. Zájemci o dlouhodobá víza nebo jiná pobytová povolení se musí obrátit na místně příslušný estonský zastupitelský úřad.

Nejbližší kontaktní estonský úřad se nachází v Pekingu na následující adrese:

Velvyslanectví Estonské republiky v Pekingu
Adresa: Beijing Lufthansa Center
Office Building: C-617/C-618
No. 50 Liangmaqiao Road, Chaoyang Distrikt
Peking 100125, Čínská lidová republika
tel: (+86 10) 6463-7913
fax: (+86 10) 6463-7908
email: embassy.beijing@mfa.ee
http://www.peking.vm.ee/est

Úplné znění platné bilaterální dohody mezi Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Ministerstvem zahraničních věcí Estonské republiky o vzájemném zastupování prostřednictvím diplomatických misí a konzulárních úřadů svých států při výkonu vízové činnosti bude zveřejněno ve Sbírce mezinárodních smluv.