Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace českých podnikatelů na návštěvě v Mongolsku

Ve dnech 23.-26. dubna 2012 navštívil Mongolsko na pozvání ministra nerostných surovin a energetiky Mongolska náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR M. Hovorka s početnou podnikatelskou delegací. V rámci programu mj. proběhlo 4. zasedání česko-mongolského Smíšeného výboru a podnikatelské fórum.

V návaznosti na cestu ministra nerostných surovin a energetiky D. Zorigta do Prahy v lednu 2012 bylo adresováno pozvání k návštěvě Mongolska ministrovi průmyslu a obchodu České republiky panu M. Kubovi.

Česká strana návštěvu pana ministra Kuby pečlivě a důkladně připravovala v součinnosti se svými mongolskými partnery. Vzhledem k závažným důvodům musela být účast pana ministra Kuby v delegaci zrušena a vedením delegace pověřen náměstek ministra pan Milan Hovorka.

Během pobytu delegace v Mongolsku ve dnech 23. - 26. dubna 2012 proběhlo mimo jiné business fórum, kde se přítomné české firmy představily mongolským partnerům, dále pak 4. zasedání mezivládního česko-mongolského Smíšeného výboru, jemuž za českou stranu předsedal náměstek ministra M. Hovorka a za mongolskou ministr cest, dopravy, stavebnictví a urbanistiky T. Dashdorj (znění závěrečného Protokolu v příloze).

Podnikatelská mise čítala více než 30 českých firem (45 zástupců) se zájmem navázat či rozšířit své podnikatelské aktivity na  mongolském teritoriu, a to v různých oborech (energetika, důlní průmysl, stavebnictví, zemědělská technologie, vzduchotechnika, sanita, topení, chemie, geologie apod.) – profily viz příloha. Na business fórum, které organizovala agentura FIFTA společně  Hospodářskou komorou ČR, přišlo přes 130 mongolských účastníků provádí FIFTA.

přílohy

závěrečný protokol 132 KB DOC (Word dokument) 1.6.2012

Seznam českých firem 128 KB DOC (Word dokument) 1.6.2012