Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Třetí ročník Filmového festivalu EU v Ulánbátaru

Třetí ročník Filmového festivalu EU v Mongolsku se v letošním roce uskutečnil ve víceúčelovém kulturním zařízení Black Box Theatre

Filmový festival Evropské Unie časově spadal do termínu návštěvy vedoucích diplomatických misí EU akreditovaných pro Mongolsko z Pekingu, kteří ve dnech 21.-23.11. spolu s rezidentními velvyslanci České republiky, Německa, Velké Británie a Francie  absolvovali řadu jednání s nejvyššími mongolskými politickými představiteli.

Festival byl zahájen za přítomnosti zmíněné delegace velvyslanců 22. listopadu  ministryní kultury, sportu a turistiky Ts. Ojungerel a velvyslancem EU v Pekingu M. Edererem. Na úvod byl představen film předsednické země EU – Kypru „Small Crime“.Celkově se letos ulánbátarského  festivalu zúčastnilo 10 zemí EU – kromě již zmíněného Kypru a ČR ještě Řecko (The Little Dolphins), Rakousko (A Breath of Heaven), Maďarsko (SOS Love), Francie ((The Emotionals), Německo (Sun Alley), Lucembursko (The Undercover War), Polsko (Essential Killing) a Dánsko (The Experiment).

Velvyslanectví ČR připravilo  film Václava Havla „Odcházení“ a prestižního termínu v páteční podvečer využil zároveň i k připomínce nedávného státního svátku ČR („Den boje za svobodu a demokracii“ dne 17.11.) a také blížícího se prvního výročí úmrtí V. Havla.  ZÚ Ulánbátar k filmu malou výstavu o 17. listopadu, číši vína a menší „historický úvod“. Kromě veřejných pozvánek byli ve spolupráci s majiteli kina zvlášť přizváni také bohemisté, studenti češtiny a studenti mongolské filmové akademie. S ukázkami z turistického dokumentu o ČR i z filmu „Občan Havel“ přiblížila velvyslankyně divákům stručně historii Československa a České republiky i osobu Václava Havla – prezidenta i divadelního tvůrce.

Některé fotografie lze nalézt zde:


http://www.shuud.mn/%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%bf%d1%8b%d0%bd-%d1%85%d0%be%d0%bb%d0%b1%d0%be%d0%be%d0%bd%d1%8b-%d0%ba%d0%b8%d0%bd%d0%be-%d3%a9%d0%b4%d3%a9%d1%80%d0%bb%d3%a9%d0%b3-%d1%8d%d1%85%d1%8d%d0%bb%d0%bb%d1%8d/

Galerie