Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letní tábor pro děti a mládež s výukou českého jazyka

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Článek informuje o projektech podporovaných pracovištěm zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV ČR, které se uskuteční v roce 2013.

Dovolujeme si Vás informovat o nových projektech podporovaných pracovištěm zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí ČR plánované na rok 2013, které by mohly zajímat nejen české krajanské spolky, ale i  bohemisty či absolventy českých univerzit.

V letních měsících se uskuteční již 2. ročník letního tábora pro děti a mládež s výukou českého jazyka (21.7.-3.8.2013). Tábor je určen pro děti od 12 do 17 let a pořádá jej občanské sdružení Sedm paprsků. Více informací lze nalézt na webové stránce www.sevenrays.cz. Rodiče krajanů mohou zasílat přihlášky přímo na e-mailovou adresu info@sevenrays.cz. K přihlášce není potřeba doporučení ZÚ.

České zahraniční spolky organizují  v průběhu roku 2013 také dvě soutěže pro děti. První z nich je iniciativa spolku Čeština na Islandu s názvem 1. ročník mezinárodní, přesto ryze české povídkové soutěže na téma: „Země, kde žiji“. Soutěž je určena všem dětem, které žijí v zahraničí a jejichž mateřským nebo druhým jazykem je čeština. Veškeré informace lze získat na webové stránce http://tungumalatorg.is/tekkneska/ nebo přímo u organizátorky soutěže na renatapeskova@yahoo.com.

Mezinárodní soutěž Český Honza vznikla v americké Kalifornii a je určená česky mluvícím dětem z celého světa ve věku 6-18 let. Soutěž je dostupná pouze na internetu na webové stránce www.CeskyHonza.com.

V září 2013 se uskuteční 7. ročník Mezinárodního krajanského festivalu, jehož organizátorem je Občanské sdružení Sedm paprsků. Festival je určen nejen krajanským souborům, spolkům, ale i jednotlivcům k účinkování či jako hostům. Podrobné informace lze získat na adrese www.krajanskyfestival.eu.

Na festival bude navazovat konference s názvem „Nová emigrace z České republiky po roce 1989 a návratová politika“. Organizátorem akce je Senát Parlamentu ČR.

Více informací o aktivitách pracoviště MZV ČR pro krajanské záležitosti naleznete na webu www.mzv.cz/krajane. V příloze je připojen dopis zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti a upoutávky na dětské soutěže Čeština na Islandu a Český Honza.

přílohy

Dopis_zmocnence_pro_krajanske_zalezitosti.pdf 386 KB PDF (Acrobat dokument) 22.3.2013

Povidkova_soutez_2013.pdf 313 KB PDF (Acrobat dokument) 22.3.2013

Cesky_Honza_letak_mladsi_deti.pdf 257 KB PDF (Acrobat dokument) 22.3.2013