Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Proč studovat v České republice?

Vysokoškolské vzdělání v České republice má celosvětovou reputaci pro svoji vysokou kvalitu. Tato kvalita je zajištěna vnitrostátním systémem regulace a kvality.

Důraz na vzdělání, je pochopitelný, neboť vzdělání vždy hrálo klíčovou roli v rozvoji české společnosti. První univerzita ve střední Evropě byla založena právě v Praze,  v roce 1348. Jejím zakladatelem byl římský císař a český král Karel IV.  Vzdělávání a výzkum byly rozhodující pro vývoj českého národa v novodobé historii. Česká republika, malá země v srdci Evropy, si je velmi dobře vědoma, že mezinárodní spolupráce v oblasti vědy a inovací je předpokladem pro dlouhodobý úspěch v globalizovaném světě.

Studium v ​​České republice, v zemi na kulturní křižovatce, je velmi cenným nástrojem pomoci studentům z rozvíjejících se zemí k tomu, aby zde pracovali společně s kolegy z dalších.  Životní úroveň v České republice je poměrně vysoká, zatímco náklady na bydlení zůstaly přiměřené.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky každý rok nabízí vládní stipendia, které jsou určeny zahraničním studentům.


1. Vládní stipendia (v rámci zahraniční rozvojové spolupráce);

2. Stipendia v ​​rámci bilaterální mezinárodních dohod o spolupráci v oblasti školství.

Navíc české univerzity a vysoké školy poskytují širokou škálu vysoce kvalitních programů a vzdělávacích kurzů, které pokrývají mnoho oblastí. Každá škola zveřejňuje podrobné informace o studijních oborech na svých webových stránkách (viz níže).

Pro další informace se podívejte na následujících webové stránky:


• Všeobecné informace o studiu v České republice se seznamem českých vysokých škol a stipendií: www.studyin.cz 

• Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: www.msmt.cz  

• Česká národní centrum pro uznávání certifikátů:  www.naric.cz  

• Stipendia: http://www.msmt.cz/international-cooperation-1/scholarships 

• Další užitečné odkazy: www.czech.cz, www.dzs.cz