Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru

монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

GRATULUJEME VÝHERKYNI!

Jen dva soutěžící dokázali odpovědět na všech šest otázek správně, a to paní Gangulga Yonkhor a pan Khatuu Bayansan. Velvyslanec ČR pan Václav Jílek vylosoval jednoho šťastného výherce - paní Gantulgu.

Správná odpověď na poslední kvízovou otázku byla možnost b), tedy pro vyzvednutí cizího pasu po zprocesování žádosti o krátkodobé vízum je nutná notářsky ověřená plná moc s překladem do českého jazyka.

Děkujeme srdečně všem, kteří jste se našeho kvízu zúčastnili. Odpovídali jste hojně, ale většinou se chybka vloudila. Doufáme, že vy, kteří jste nevyhráli, nepociťujete jen zklamání, ale také radost z nově nabytých znalostí! Naším cílem bylo sdělit všem potencionálním žadatelům o česká či schengenská víza, že ačkoli podání žádosti vypadá jako komplikovaný proces, každý - i ti méně vzdělaní - se mohou sami zorientovat, informovat a zjistit všechny potřebná zpřesnění. Každý nám může zatelefonovat, brouzdat na našich mongolských webových stránkách, přijít si vyzvednout mnohé tištěné informační materiály k nám na velvyslanectví či osobně se informovat v průběhu našich veřejných hodin. Není nutné platit za informace rádcům, či spoléhat se pouze na informace zprostředkovatelů. Mějte na paměti, že pokud se rozhodnete využít služeb třetí strany, musíte si ověřit, zda má tento subjekt povolení ke zprostředkovatelské činnosti z ČR, v opačném případě budete téměř jistě obelháni a podvedeni. Nikdy neplaťte vysoké částky před udělením víza! Pokud odjedete do České republiky bez potřebných informací, stanete se snadno obětí zotročení či vydírání. A proto se ptejte - máte na to právo!

Šťastná výherkyně našeho kvízu je paní Gantulga Yonkhor, která se narodila v Tuv Aimagu a studia absolvovala na Technické univerzitě v Liberci v roce 1994. Nyní pracuje paní Gantulga na projektu Světové banky Enhanced Justice Sector Services pro Ministerstvo spravedlnosti. Paní Gantulze bude brzy 42 let, má jednoho syna Temudžina a pozvání velvyslance ČR na oficiální recepci v hotelu Kempinski na 29. dubna 2010 ráda přijala. Kolektiv Velvyslanectví ČR v Mongolsku paní Gantulze srdečně gratuluje!