Stálá mise České republiky při OSN v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR vystoupila v otevřené debatě Rady bezpečnosti k ochraně novinářů

(Archivní článek, platnost skončena 20.07.2014.)

Česká republika se ve středu 17. července 2013 zúčastnila otevřené debaty Rady bezpečnosti OSN k ochraně novinářů, diskutované v rámci bodu agendy "Ochrana civilistů v ozbrojených konfliktech". Zástupce stálé představitelky David Červenka, chargé d'affaires, a.i., ve svém projevu ocenil práci profesionálních i amatérských novinářů, kteří často s nasazením vlastního života informují veřejnost o dění ve světě.

Poukázal na aktivity na půdě Rady OSN pro lidská práva a potvrdil odhodlání ČR podporovat a bránit svobodu projevu a přístup k informacím pro všechny. Připomněl současně členským státům OSN jejich závazky k ochraně novinářů v konfliktech, plynoucí z mezinárodního humanitárního práva.

Otevřená debata se uskutečnila z iniciativy předsednictví USA, které tak navázalo na předchozí práci RB v tématu ochrany novinářů, především z 23. prosince 2006 a 12. února 2013. Do debaty uvozené vystoupením zástupce GT OSN Janem Eliassonem a čtyřmi významnými představiteli médií se zapojilo 44 států a představitel EU.

Celý projev ČR v příloze 

 

 

 

 

 

přílohy

CZ Statement 22 KB DOC (Word dokument) 19.7.2013