Stálá mise České republiky při OSN v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace České republiky se zúčastnila 57. zasedání Komise OSN pro postavení žen a na jeho okraj uspořádala panelovou diskusi na téma implementace národních akčních plánů boje proti násilí na ženách

(Archivní článek, platnost skončena 12.03.2014.)

57. zasedání Komise OSN pro postavení žen se koná v sídle OSN v New Yorku 4.-15. března 2013. Komise je hlavním globálním orgánem, který formuluje mezinárodní principy rovnosti žen a mužů. Prioritním tématem letošního zasedání je eliminace a prevence všech forem násilí páchaného na ženách a dívkách.


Dne 7. března 2013 Stálá mise České republiky, ve spolupráci se Stálými misemi Zambie a Peru, s norskou nevládní organizací Alternativa násilí a s UN Women, uspořádala doprovodnou akci s názvem "Zkušenosti v provádění národníchakčních plánů proti domácímu násilí a násilí na ženách" .


Delegaci České republiky vedl náměstek ministryně pro sociální začleňování a rovnost žen a mužů, Jan Dobeš. Dva poslanci Parlamentu ČR, pan Jan Kubata a paní Vlasta Parkanová, se účastnili paralelního zasedání Meziparlamentní unie, které bylo věnováno stejné problematice.