Stálá mise České republiky při OSN v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální tajemník OSN Ban Ki-moon a předseda 68.Valného shromáždění OSN John W. Ashe na recepci ke státnímu svátku ČR v New Yorku

Dne 28.10.2013 se konala v České národní budově v New Yorku recepce při příležitosti 95. výročí vzniku Československa. Pozvání na recepci přijal generální tajemník OSN Ban Ki-moon, předseda 68. Valného shromáždění OSN John W. Ashe, velké množství velvyslanců členských zemí OSN a generálních konzulů akreditovaných v New Yorku. Vysokou účast na recepci měla i česká komunita žijící v New Yorku a okolí, silně byly zastoupeny i významné osobnosti místního politického a společenského života.

Recepce se obecně těšila mimořádně vysoké účasti hostů. (Před rokem se na recepci mohlo dostavit jen málo účastníků, jelikož právě 29.10.2012 večer, na kdy byla recepce naplánována, nabíral na intenzitě ničivý hurikán Sandy.)

Mimořádným emotivním zážitkem pro účastníky recepce byla hymna ČR v profesionálním pěveckém podání paní Kláry Zíkové. Na recepci byly podávány tradiční české kulinární speciality a nápoje.

Organizátoři by chtěli i touto cestou poděkovat všem hostům za účast.